Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Меблі для ванних: із чого вони зроблені?

Ніхто не згадає той момент коли з’явилась перша тумба під першим умивальником. Можливо це був кам’яний стелаж під кам’яною посудиною, можливо дерев’яна підставка для дерев’яного корита. Жодних сумнівів лише в одному – це сталось і така композиція дійшла до наших днів. Зараз ми називаємо це меблями для ванної кімнати.

Еволюція меблів для ванних часом проходила непомітно, часом залишала слід у музеях та наших спогадах. Від табурету під тазом та класичного моноблоку з незабутнього твору до сучасного зразка меблів для ванни пройшло не так багато років. При цьому власників таких меблів завжди турбували схожі питання: зручність використання, стійкість до води і зовнішній вигляд. Якщо доопрацювання табурету закінчувались на декоруванні тканиною, то моноблок уже мав умивальник, корпус намагались зробити із красивих матеріалів, відро закривалось дверцятами, ємність з водою закривалась дзеркалом і у комплекті був кран.

Скоріш за все власників таких комфортних та зручних виробів хвилював також і строк служби оскільки ціна зросла разом з покращенням зовнішнього вигляду та комфорту використання. Виробники шукали способи підвищення стійкості своїх виробів до води, чим створювали попит на нові технології та матеріали.

Фарби та лаки, що існували на той час, не могли надовго захистити дерев’яні конструкції, оскільки самі руйнувались від впливу води. Навіть пофарбовані або вкриті лаком деталі розтріскувались, вбираючи вологу крізь тріщини, за рахунок чого швидко псувався зовнішній вигляд і звичайно дуже скорочувався строк служби.

Ситуація змінилась коли з’явились лакофарбові матеріали стійкі до впливу води і пари. Меблі вкриті лаком за новою технологією стали довговічними, гарними і дуже дорогими. Це сталось тому, що пензля та сонця стало недостатньо, нові технології вимагали спеціального обладнання, умов та кваліфікації персоналу. За порушення технології наслідки не змушують себе довго чекати: розсихання, тріщини, бульбашки повітря в лаку та ін.

Самі по собі волога та вода не можуть проникнути всередину деталей меблів, це відбувається внаслідок температурного розширення матеріалів з яких ці меблі виготовлені. Меблі «дихають»: коли температура підвищується, наприклад коли Ви приймаєте душ, деталь розширюється і втягує в себе вологе повітря із ванної, потім відбувається процес охолодження – деталь стискається випускаючи повітря назад. При цьому волога із повітря поглинається пористою структурою матеріалу і відбувається накопичення вологи всередині деталі.  Власне це і є той процес, що приводить до набухання і подальшому розтріскуванню матеріалів, з яких зроблено меблі для ванни.

Таким чином виявилось, що важливо не cтільки ізолювати деталь від зовнішніх умов температури та вологості ,як забезпечити мінімально можливий рівень поглинання вологи самім матеріалом.

Зростаючий попит на матеріали стійкі до вологості та перепадів температури сприяв створенню вологостійкої ДСП.  Вологостійка ДСП відрізняється від звичайної тим, що зберігає свій зовнішній вигляд і геометричні розміри в екстремальних ситуаціях які постійно виникають у ванних кімнатах. Технологія виготовлення вологостійкої ДСП дозволяє значно знизити рівень поглинання вологи матеріалом. Простіше кажучи, що часточки вологостійкої ДСП склеєні спеціальною сполукою так, що всі часточки відокремлені одна від одної. Зовні вологостійку ДСП можна відрізнити за зеленим або червоним забарвленням на зрізі. На сьогоднішній день вологостійка ДСП практично єдиний матеріал, що можна використовувати для виготовлення корпусу меблів для ванної кімнати.

Через свою внутрішню структуру на вологостійкий ДСП не можна робити  декоративні фрезеровки та подальше фарбування для створення об’єму. Саме з цієї причини для виготовлення об’ємних фасадів з фрезеровками використовують МДФ. МДФ не можна використовувати для корпусних частин в місцях свердління для зборочної фурнтури відбувається торцеве розтріскування. Але для  виготовлення об’ємних фасадів МДФ практично незамінний оскільки йому легко надати форми і з допомогою пофарбування досягти потрібного зовнішнього вигляду.  Але важливо пам’ятати і що МДФ боїться води та вологи тому потребує ретельної обробки і багатоступінчастого пофарбування, яке включає в себе просочення, ґрунтування, фарбування та лакування.

Важливий аспект виготовлення меблів для ванних кімнат це використання якісної фурнітури. Під якістю у даному контексті потрібно розуміти її корозійну стійкість. За зовнішнім виглядом дуже важко зрозуміти яка корозійна стійкість у цього покриття або самого матеріалу з якого зроблена фурнітура. Але дуже неприємно знайти корпус стяжки, що розсипався або іржаву завісу після року експлуатації. В питанні вибору фурнітури лише залишається лише покластись на ім’я виробника і ні в якому разі зі не спокуситись на цінові пропозиції від невідомих торгових марок. Такий підхід виправдав себе за більше ніж 20-літню історію виробництва меблів для ванних під торговою маркою MIA.

Підводячи підсумки запитання в заголовку статті варто перефразувати: із чого мають бути зроблені меблі для ванної кімнати? Відповідь звучить так: корпус з вологостійкої ДСП,  фасади з фарбованого за правильною технологією МДФ і фурнітури торгових марок що гарантують якість.

Замов свій індивідуальний дизайн меблів

Надішліть нам заявку на консультацію і ми обов'язково з вами зв'яжемося

Дізнатись вартість